حدیث :
رسول خدا (صلّی‌ الله‌ عليه‌ وآله): علم را با نوشتن [آن] به بند بکشید.

دوشنبه، 17 بهمن 1401 Monday, 6 February 2023 ساعت
تعداد کل نوشته ها : 393 تعداد خبرهای امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0
×
پ
پ
رییس شورای اسلامی شهر پلدختر گفت: سرنوشت 20 میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر وزیر ارشاد به عنوان نماینده رئیس جمهور به پروژه های شهرداری پلدختر در هاله ای از ابهام است.

مجتبی حسینی در جلسه گرامیداشت روزشوراهای بخش مرکزی پلدختر اظهار کرد: این مبلغ در پی رایزنی های انجام شده پیرامون خسارات سیل به زیر ساخت های شهری پلدختر اختصاص پیدا کردکه تاکنون سرنوشت آن در هاله ای از ابهام مانده است.

وی افزود:شهرداری ها با بدهی ها و خسارات سنگین سیل، با محرومیت و کم و کاستی های عدیده زیرساخت های شهری مواجه هستند.

رییس شورای اسلامی پلدختر به انتظارات شوراها اشاره کرد و گفت: شوراهاچکیده رای مردم هستند و انتظار می رود با توجه به جایگاهی که در قانون دارند در ارتباط مستقیم با مردم، آشنایی با مشکلات آنها و منطقه،از ظرفیت شورا برای پیگیری و رفع مشکلات استفاده شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با درایت فرماندار شاهد ارتباط مستمر شوراها بادولت باشیم تا مشکلات در زمانی کوتاه و منطقی حل شود.

حسینی یادآورشد: دهیاری ها نیز مانند شهرداری ها با مشکلات بدهی مواجه هستندکه بخشی از  این مشکلات به ویژه مشکلات سیل همچنان در پلدختر پابرجا است و نیاز به رسیدگی توام با همکاری و هم افزایی دستگاه ها با شهرداری دارد.

وی افزود: سپاه، بسیج، ارتش، نهادها و سازمان ها و مردم ایران اسلامی که در حادثه سیل برای پلدختر سنگ تمام گذاشتند که از همه آنها تقدیر می شود.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر گفت: روشن است اگر اعتبارات به شیوه عادی به شهرستان پلدختر اختصاص یابد مشکلات برطرف نمی شود بنابر این انتظار می رود اعتبارات افزایش ویژه و چشمگیری داشته باشند.وی افزود: بازدیدهای مسئولان و وزرا در شهر پلدختر چنانچه منتج به تشکیل جلسه شورای اداری و ارائه مصوبات نباشد فایده ای به حال مردم و منطقه نخواهد داشت.

حسینی یادآورشد: بنابر این نیاز احساس می شود که چنانچه جلسات بین شوراها و مسئولان مبنی بر تبادل نظر و همفکری صورت گیرد نتایج مطلوبتری در پی دارد.

وی افزود: بازسازی آسیب های سیل به زیرساخت های شهری بسیار سنگین است که اعتبار مصوب سفر رییس جمهور به پروژه های شهرداری می توانست بخشی ازمشکلات این حوزه را مرتفع کند و نبایدهدیه دولت به مردم سیل زده پلدختربه هر دلیلی به دست مردم نرسد.

رییس شورای اسلامی پلدختر گفت: چنانچه این مبلغ در اختیار شهرداری قرارگیرد بهسازی معابر و جایگزینی پارک های تخریبی سیل سال ۹۸  که هزینه بردار است بخشی از آن در راستای جلب رضایت مردم محقق خواهد شد که توقع داریم فرمانداراین موضوع را به جد پیگیری کند.

وی افزود: شهردار و شورای شهر پلدختر در نظر دارند در آینده جلسات هم اندیشی را با شوراها و شهردار معمولان و سراب حمام برگزارکنند تا ضمن هم افزایی در مورد ارائه راهکارهای رفع مشکلات، تبادل نظر شود و از تجربیات همدیگر استفاده کنند.

حسینی یادآور شد: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است و اعتبارات دولتی بسیار ناچیزی دریافت می کندکه انتظار می رود مسئولیت و هزینه های سایر دستگاهها که بودجه دولتی دارند به شهرداری تحمیل نشود‌ و هر دستگاهی کار خودش را انجام دهد.


به اشتراک بگذارید :  

ثبت دیدگاه

تا کنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است. شما اولین دیدگاه را ارسال نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.